X – ALPHA

Zoznámte sa s prvým ultralehkým letovým simulátorom na svete, ktorý využíva technológiu VR.

Bol vyvinutý pre lietadlá Pipistrel ALPHA Trainer a ALPHA Electro. Simulátor pozostáva z niekoľkých prvkov, ktoré v kombinácii ponúkajú jedinečný zážitok z lietania.

Prvým prvkom, ktorý si všimnete, je fyzická kabína X-Alphy, identická s kabínou skutočného lietadla ALPHA Trainer alebo ALPHA Electro. Má dve sedadlá so sedadlom vodiča na ľavej strane. Pilot má všetky ovládacie prvky potrebné na lietanie v skutočnom letúne: pákový ovládač, ktorý ovláda nakláňanie a stúpanie, pedále, ktoré ovládajú vybočenie, klapky, páčky plynu a brzdové páky a ovládaciu dosku čalúnenia výťahu. Ovládacie prvky sú plne funkčné a sú pripojené k snímačom, ktoré čítajú ich vstup a prenášajú ich do počítača.

X-Alpha sa spolieha na všestranný softvér vyvinutý doma aj od vývojárov tretích strán, ktorý vykonáva fyzikálnu simuláciu letúna, číta vstupy zo senzorov na ovládacích prvkoch a kreslí letún a jeho okolie na monitor a do virtuálneho priestoru. reality headset, ktorý pilot používa.

A to nás privádza k ďalšiemu veľmi dôležitému prvku virtuálna realita. X-Alpha používa namiesto náhlavných súprav VR náhlavnú súpravu. To je veľká výhoda, pretože headset umožňuje pilotovi 360-stupňový pohľad na kokpit a krajinu. Môže sa nakloniť bližšie k prístrojovej doske a prečítať značky napísané menším písmom, pozerať sa cez okno a skontrolovať, či je podvozok po pristátí v pokoji, alebo či sú klapky skutočne v druhej polohe. Týmto spôsobom je zážitok veľmi pohlcujúci.

X-Alpha bol vyvinutý v spolupráci s testovacími pilotmi a letovými inštruktormi Pipistrel a presne simuluje správanie skutočných lietadiel. Simulátor je možné použiť na základné letové inštrukcie a kurzový výcvik.

Prvýkrát bol predstavený verejnosti na AERO Friedrichshafen 2017, kde pritiahol veľkú pozornosť.

Aký softvér používa X-Alpha na letecké simulácie?

X-Alpha letí v X-Plane 11 pre profesionálne použitie. X-Plane má dve veľké výhody. Po prvé, má vynikajúci fyzikálny engine a po druhé, je vysoko prispôsobiteľný. To umožňuje modelu Alpha Trainer a Alpha Electro veľmi podrobne porovnávať správanie skutočných lietadiel.

Kontroly nefungujú. Ako to opravím?

Zvyčajne sa jedná o problém so softvérom a ovládacie prvky sa musia znova kalibrovať. Postupujte podľa pokynov v kapitole 6 o konfigurácii ovládacích prvkov v príručke X-Alpha v časti dokumentácie. Ak sa tým problém nevyrieši, vyskúšajte kroky uvedené v kapitole 8 (Riešenie problémov s X-Alpha, v časti Kontroly nefungujú správne alebo vôbec).

So simulátorom mám technické problémy. Čo môžem urobiť?

Najprv si prečítajte užívateľskú príručku X-Alpha, najmä kapitolu venovanú riešeniu problémov. Obsahuje zoznam najbežnejších vecí, ktoré by sa mohli pokaziť, a ich riešenia.

Príručky X-Alpha nájdete v sekcii dokumentácie.

Ak problém, ktorý máte, nie je v príručke vyriešený alebo ste sa ho pokúsili vyriešiť, kontaktujte nás prostredníctvom formulára podpory, ktorý nájdete tu.

Kde môžem získať príručku X-Alpha?

Príručka X-Alpha sa nachádza v dokumentačnej časti. Nezabudnite si stiahnuť správnu verziu softvéru a hardvéru simulátora.

Ako môžem vyčistiť náhlavnú súpravu VR?

Môžete tiež použiť ďalšie hygienické riešenia, ktoré pomôžu udržať váš headset s mikrofónom VR čistý a ľahšie udržiavateľný. Osobitne sa odporúčajú, ak simulátor často používajú rôzni ľudia. Na tomto odkaze nájdete niekoľko možností: https://vrcover.com/.

Aké sú plány pre X-Alpha v budúcnosti?

Letový simulátor X-Alpha je hotový produkt, ale vždy hľadáme spôsoby, ako ho vylepšiť.

Sledujeme globálne inovácie v oblasti leteckých simulátorov a technológií virtuálnej reality, implementujeme tie najsľubnejšie do X-Alpha, aby to fungovalo rýchlejšie, s presnejším fyzikálnym modelom as lepším rozlíšením.

Naši piloti pravidelne lietajú so sim, porovnávajúc ich so skutočnými trenažérmi Alpha a Alpha Electro. Na základe ich spätnej väzby sme schopní vylepšiť náš model tak, aby čo najviac zodpovedal ich správaniu v širokej škále situácií. Naši inštruktori pracujú na sim navrhovaní didaktických situácií, ktoré môžu byť použité na letový výcvik a testujú ich so svojimi študentmi.

Celkovo sme odhodlaní urobiť z X-Alpha to najlepšie, čo môže byť.
Ak máte nejaké návrhy, ako vylepšiť X-Alpha, alebo ak sa s nami chcete podeliť o myšlienku, kontaktujte nás prostredníctvom formulára podpory, sme vždy otvorení novým nápadom.

Kde si môžem objednať simulátor X-Alpha?

Kontaktujte nás prostredníctvom formulára podpory a my vám radi poskytneme potrebné informácie.

Môžete mi povedať viac o registrácii môjho simulátora X-ALPHA?

Registrácia je bezplatná funkcia pre majiteľov simulátora X-ALPHA. Zaregistrovaním simulátora získate úplnú podporu a získate prístup k aktualizáciám softvéru.

Svoj X-ALPHA môžete zaregistrovať prostredníctvom formulára podpory. Informácie, ktoré budete musieť poskytnúť, sú sériové číslo simulátora, ktoré nájdete na vnútornej strane zadných dverí, a vaša e-mailová adresa. Tieto informácie umožňujú nášmu tímu podpory účinne reagovať a minimalizujú počet vymieňaných e-mailov, pretože prichádzajúci e-mail môžeme okamžite spojiť s konfiguráciou hardvéru a softvéru simulátora a jeho históriou podpory. Zabezpečuje tiež to, že vieme, na koho sa obrátiť, keď máme aktualizácie, a nestratia sa v e-mailovom reťazci.

Je môj X-ALPHA automaticky zaregistrovaný pri dodávke?

Nie. Svoju X-ALPHA musíte zaregistrovať prostredníctvom formulára podpory.

Týmto spôsobom máte úplnú kontrolu nad registračným procesom a e-mailovou adresou, na ktorú chcete dostávať upozornenia, a zaisťuje, aby náš tím podpory mal správne a aktuálne informácie.

Nezabudnite si stiahnuť správnu verziu softvéru a hardvéru X-Alpha.

Skontrolujte verziu X-Plane, ktorú X-Alpha používa. Verzia sa zobrazí na pravej strane obrazovky, zatiaľ čo simulácia sa načíta pri každom spustení X-Alpha. Ak máte pochybnosti, kontaktujte nás prostredníctvom formulára podpory.

ManuálX-PLANE verzia
X-Alpha manual REV_5X-Plane 11.20 a vyššie (natívna podpora VR) pomocou HTC VIVE Pro
X-Alpha manual REV_4X-Plane 11.20 a vyššie (natívna podpora VR) 
X-Alpha manual REV_3X-Plane 11.20 a vyššie (natívna podpora VR)
X-Alpha manual REV_2X-Plane 11
X-Alpha manual REV_1X-Plane 10

Máte rýchlu otázku? Možno nájdete rýchlu a užitočnú opravu v našich častých otázkach.

Stále nie ste spokojní? Pozrite si našu dokumentačnú časť. V našich príručkách nájdete všetko, čo potrebujete vedieť a viac.