Lietadla Pipistrel pre indické ministerstvo obrany

Pipistrel s radosťou a poctou oznamuje, že všetkých 194 lietadiel pre indické ministerstvo obrany bolo úspešne dodaných.

V októbri 2015 v tvrdej medzinárodnej konkurencii získala spoločnosť Pipistrel zákazku na výrobu 194 vysoko schopných cvičných lietadiel pre indické letectvo (IAF), indické námorníctvo (IN) a národné Cadet Corps (NCC) pre rôzne aplikácie. Bola to doteraz najväčšia zmluva na dodanie ľahkých lietadiel na svete. GR

Dodávky sa začali v roku 2016 (Viac informácií: Prvá preprava lietadiel pre indické ministerstvo obrany, tretia šarža dodávok Garudu do indického námorníctva /) a sme hrdí na to, že môžeme oznámiť, že 20. septembra sme dostali skvelé správy od nášho indického partnera Skytec Solutions. že spoločnosť Pipistrel úspešne dodala poslednú dávku z 194 lietadiel konečnému zákazníkovi.

194 lietadiel už je v Indií

Súčasťou zmluvy bolo aj školenie veľkého počtu technikov a inžinierov zo všetkých troch odborov ministerstva obrany. Školenie viedla letecká škola Pipistrel Academy zo Slovinska s našimi vlastnými inštruktormi as pomocou indického partnera Skytec Solutions.

Týmto sa uzatvára časť zmluvy, ktorá sa týka dodávky, ale podpora zákazníkov, záruky, servis a dodávka náhradných dielov budú pokračovať dlho. Počas nasledujúcich 15 rokov bude na lietadlách Pipistrel vycvičených veľké množstvo indických vojenských pilotov a kadetov NCC.

Dodávky sa uskutočnili na 85 miestach, kde indický tím zostavil lietadlo v prítomnosti zástupcov koncových používateľov ministerstva obrany, testoval ich vo vzduchu a odovzdal ich zákazníkovi.

Úspešným dokončením dodávok sa Pipistrel osvedčil ako profesionálne schopný a spoľahlivý priemyselný partner jednej z najnáročnejších vojenských inštitúcií na svete. Hoci India je podľa veľkosti len štvrtou vojenskou superveľmocou, má povesť bytia tvrdým vyjednávačom a je takmer nemožné uzavrieť dohodu. Je známe, že len málo akceptovaných firiem je dokončených, a to je ďalší dôvod, prečo sme veľmi hrdí na to, že Pipistrel môže byť medzi nimi.

Ivo Boscarol, generálny riaditeľ spoločnosti Pipistrel, hovorí:
„Na začiatku ma varovali aj veľkí hráči v letectve, že spolupráca s Indiou nie je možná a nikdy by sme zmluvu neskončili úspešne, ale my všetci, ktorí sme spolu pracovali ako silný tím, sa nám to podarilo. Sme dôkazom, že so zručnosťami, pracovitou prácou a spoluprácou je možné dokončiť aj tie najťažšie výzvy. Našim zákazníkom, konkurentom a celému svetu sme dokázali, že sme schopní vykonávať aj tie najnáročnejšie podniky. Toto nám prinieslo skvelú reputáciu nielen v Indii, ale oveľa širšie v celom prostredí, ktoré má nejaký vzťah k armáde. Táto dohoda nám otvorila mnoho budúcich dverí.

Tu musím zdôrazniť, že prínosom bol náš indický partner Skytec Solutions a jeho generálny riaditeľ Wg Cdr Sanjay Thapar VM (Veteran). Jeho skúsenosti, diplomatické zručnosti a hlboké znalosti indických zákonov a podnikania v Indii boli užitočné. S jeho pomocou sme nadviazali plodnú obchodnú spoluprácu s indickou armádou, ktorú si môžeme len priať udržať v budúcnosti. Ďakujeme, milý Sanjay, ďakujem vám a vášmu tímu za veľký prínos.

Pipistrel by chcel poďakovať všetkým kolegom a obchodným partnerom v Indii a Slovinsku, ktorí pomohli dosiahnuť tento úspech.

Comments are closed.