Taurus M JE PRE VÁS
Pretože hľadáte ...

Sebestačnosť

2-miestny všestranný samo-štartovací klzák poháňaný palivom s dvojitým podvozkom pre úplne nezávislé kĺzanie.

KOMFORTNÝ COCKPIT

Najprostornejší a najpohodlnejší kokpit s neuveriteľným výhľadom.

Skvelá MANIPULÁCIu

Vynikajúce klzné vlastnosti a harmonizované ovládacie prvky s rozpätím krídla 15 m.

TAURUS M:
Prvý vetroň na svete poháňaný ľahkými mikrosvetlami na svete!

Taurus ponúka úplnú slobodu a nezávislosť vďaka výsuvnému motoru, dvojitému výsuvnému hlavnému podvozku, vynikajúcemu kĺzavému výkonu, lacnej údržbe a dobre vetranému priestrannému kokpitu.


Taurus je jediný dvojsedadlový klzák s rozpätím krídla 15 metrov a je tiež najnezávislejší v prevádzke. Vybavený výkonným, napriek tomu plne zatiahnuteľným vysoko výkonným palivovým motorom s výkonom 50 HP a dvojitým zatiahnuteľným hlavným podvozkom, môže Taurus kĺzať kdekoľvek a kedykoľvek chcete. Keď budú ostatní čakať na pomocníka, ktorý spojí ťažné lano a drží krídla na vzlet, môže byť Taurus M už niekoľko hodín letu preč.


Je potrebné zdôrazniť aj ľahkú montáž klzáku. Taurus je najjednoduchší dvojmiestny klzák, ktorý sa dá zostaviť vďaka automatickým ovládacím spojom a skutočnosti, že jedno krídlo váži iba 45 kg.

Je dôležité zdôrazniť kľúčové vlastnosti Taurusu:

Výkonný vzlet a stúpanie:

  • Od vzletu do 500 m (1650 ft) potrebuje Taurus M iba 3 minúty, 6 minút až 1 000 m (3300 ft) a 10 minút až 1500 m (5 000 ft). Potom, keď dosiahnete cieľovú výšku, vypnete a zatiahnete motor doslova rýchlym prepnutím. Môže sa to javiť ako neobvyklé, ale Taurus v prípade vzletu a stúpania predbehne dokonca aj jednosedadlové klzáky.


Kĺzavý výkon:

  • Kĺzanie prináša nový význam, keď začnete využívať vynikajúci pomer kĺzania 41: 1 v spojení s 5 nastaveniami flaperónu a zamierite k ďalšiemu bodu na trase. Lietanie je omnoho zábavnejšie v usporiadaní kokpitu vedľa seba, kde môžete jednoducho zdieľať úlohy so svojim pilotom, viesť lekcie alebo jednoducho hovoriť s priateľom.


bezpečnosť:

  • Bezpečnosť je naším prvoradým záujmom. Preto je Taurus vybavený konceptom kokpitu bezpečnosti. Celý priestor kabíny je obklopený štruktúrami pohlcujúcimi energiu vyrobenými z kevlarových vlákien, úžasného materiálu, ktorý udržuje integritu kabíny a robí ju bezpečnou aj v prípade silnejších nárazov. Spolu s naším špeciálnym konceptom Safety Cockpit môže byť Taurus vybavený aj záchranným balistickým záchranným systémom, ktorý v prípade mimoriadnych udalostí šetrí celé lietadlo spolu s posádkou.


Inteligentný systém riadenia motora:

  • Inteligentný riadiaci systém motora urobí všetko sám, uistí sa, že sa vrtuľa správne umiestnila a zaťahuje motor za vás, pričom sa sústredíte na nájdenie dokonalého zdvihu! Zabudovaná bezpečnosť zabráni neúmyselnému naštartovaniu alebo zasunutiu motora!


Vrooom s výhľadom:

  • Kabína Taurusu je veľmi dlhá a pohodlná. Ani veľmi vysokí piloti nemajú vo vnútri problémy. Usporiadanie sedadiel vedľa seba umožňuje komunikáciu medzi pilotmi dokonalú, na rozdiel od konvenčných dvojmiestnych sedadiel. Úplné duálne ovládanie je dosiahnuteľné pre oboch pilotov. Pedále, sedadlá, opierky hlavy a vetranie sa dajú nastaviť podľa vašej telesnej veľkosti a potrieb behom niekoľkých sekúnd, a to aj počas letu. Špeciálny ergonomicky tvarovaný prístrojový panel obsahuje všetky nástroje, ktoré kedy budete chcieť, bez toho, aby bránil vynikajúcemu pohľadu vo všetkých smeroch. Pre každého pilota sú bočné vrecká a za sedadlami je priestor pre batožinu s priestorom pre kyslíkový systém.