ALPHA ELECTRO JE PRE VÁS
Pretože hľadáte ...

revolúciu

Revolučný letún schopný lietať s nákladmi na energiu 1 EUR za hodinu. V kabíne nie je žiadny rachot motora, nie sú potrebné náhlavné súpravy, žiadne obťažovanie okolia.

JEDNODUCHÉ POUŽITIE

Lietadlo tak jednoduché na nabíjanie a použitie ako mobilný telefón.

Elektrický pohon

Lietaním s elektrickým prúdom sa stanete trendom a líšia sa od ostatných.

ALPHA ELECTRO: PRVÝ 2-SEDADLOVÝ ELEKTRICKY MODEL NA VÝCVIK
Najzelenší spôsob, ako sa naučiť lietať!

Alpha Electro je dvojmiestny elektrický tréner s výkonom prispôsobeným potrebám leteckých škôl. Má krátku vzletovú vzdialenosť, výkonnú schopnosť stúpania 1000+ fpm a vytrvalosť jednu hodinu plus 30-minútovú rezervu. Zariadenie Alpha Electro je optimalizované pre operácie so vzorom premávky, kde sa pri každom priblížení regeneruje až 13% energie, čím sa zvyšuje dosah operácií a súčasne sa umožňuje pristátie na krátke pole.

Pri neustále rastúcich nákladoch na palivo je potrebné prehodnotiť výcvik pilotov. Naše riešenie je prvým praktickým elektrickým trénerom. Technológie vyvinuté špeciálne pre toto lietadlo znížili náklady na výcvik pilotov ab-initio až o 70%, čím sa lietanie stalo dostupnejším ako kedykoľvek predtým.

Je schopný zmeniť tréning na menších letiskách bližšie k mestám s nulovými emisiami CO2 a minimálnym hlukom. Alpha Electro spĺňa požiadavky na ľahké svietenie a ASTM LSA, ako aj normy pre elektrické pohonné systémy. V niektorých krajinách je už schválený na výcvik PPL a do zoznamu neustále pridávame ďalšie krajiny. Pipistrel spolupracuje s FAA na schválení výnimky, ktorá umožňuje operácie výcviku pilotov a bola podaná žiadosť o typové osvedčenie EASA.

Každý jednotlivý prvok lietadla bol prepracovaný tak, aby bol ľahší, účinnejší a spoľahlivejší ako predtým. Elektrický motor s výkonom 60+ kW váži iba 20 kg a je výkonnejší ako populárna séria Rotax 912, ktorá sa zvyčajne používa v ľahkých a ľahkých svetlách. Batéria s kapacitou 21 kWh je dvojnásobne redundantná a vďaka novej generácii technológie správy batérií Pipistrel je navrhnutá tak, aby bola rýchlo vymeniteľná v priebehu niekoľkých minút alebo sa nabila za menej ako jednu hodinu. Drak lietadla využíva osvedčené vlastnosti stoviek lietadiel Pipistrel po celom svete.