BALÍK ŠKOLENIA PIPISTRELA

Najpokročilejší a cenovo dostupný pilotný výcvikový balík na trhu.

Tréningové riešenia Pipistrel

Pipistrel ponúka široké portfólio školiacich riešení, od kurzov založených na počítačoch, multiplatformných počítačových kurzov teórie, školiacich kurzov, simulátora, elektrických trenažérov, trenažérov vybavených IFR, lietadiel schválených na zámerné točenie a školenie na prevenciu a zotavenie a viac. Naše riešenia a lietadlá sa používajú na výcvik pilotov v prostrediach od malých aeroklubov, cez letecké školy so zameraním na výcvik komerčných pilotov, ale aj v náročných podmienkach integrovaných systémov výcviku vzdušných síl.

Akákoľvek kombinácia tréningových riešení spoločnosti Pipistrel vám poskytuje najlepšiu hodnotu a jasnú konkurenčnú výhodu pre vás ako poskytovateľa výcviku pilotov. Budete mať úžitok z:

  • Pipistrel Online Academy CBT, naše kurzy teórie cloudu
  • Schopnosť vykonávať UPRT výcvik pre pilotov a inštruktorov, ktorí používajú rovnaké lietadlo ako pre vaše ďalšie potreby v oblasti výcviku
  • Náš virtuálny letecký simulátor X-Alpha
  • Pokročilý vírusový softvér typu 121 s certifikáciou EASA, všestranný tréner, ktorý pokrýva všetko od ab-initio výcviku až po ponúkanie komplexnosti, skleneného kokpitu, autopilota, nočného VFR, navigačného vybavenia IFR a schopnosti pre výcvik UPRT mimo box
  • Revolučný 100% elektrický pohon, typ EASA s certifikáciou typu Velis Electro
  • FAA akceptované modely S-LSA pre výcvik pilotov PPL, CPL a klzákov, akceptované pre nočný let VFR a výcvik IFR (iba VMC).
  • Naše ponuky triedy Microlight od motorových klzákov až po vysokorýchlostné krížniky


Pretože k našim školiacim riešeniam nepretržite pridávame čoraz viac prvkov, ako napríklad v prípade budúcich štvormiestnych certifikátov EASA Panthera, naše dôveryhodné letecké školy už uznávajú pridanú hodnotu a komplexné výhody prostredníctvom partnerstva s nami, aby sme ponúkli úplné a konkurencieschopné školenia.

Naše zásady týkajúce sa výcviku pilotov sú vylepšené platformou Pipistrel Academy. Pipistrel Academy je Pipistrel’s Complete Training System pre letecké školy. Výberom lietadla Pipistrel nebol váš cieľ byť ziskový a vyrábať skvelých pilotov nikdy bližšie k realite. Ziskovosť a skvelé skúsenosti so vzdelávaním sú založené na štyroch diferencovateľoch: výkon, ekonomika, skúsenosti používateľov a systém odbornej prípravy.

*
výkon

Lietadlá Pipistrel sú známe pre svoj vynikajúci výkon vďaka veľkej aerodynamike a nízkej hmotnosti. Tieto lietadlá sú rýchle a výborne stúpajú.
To znamená, že lietadlo dosiahne dopravnú výšku alebo praktickú oblasť skôr, čo študentovi poskytne produktívnejší čas na štúdium. Umožňujú použitie letísk a letiskových plôch ďalej od domácej základne s rovnakým trvaním letenia.

Výkon tiež znamená bezpečnosť. Študent môže pri použití sily vyletieť z takmer akejkoľvek chyby pri pristátí alebo inej fáze letu. Kvôli veľkej aerodynamike a nízkej hmotnosti prázdneho materiálu sú aj vlastnosti zastavenia a odstreďovania nezhubné.
Výcvikový zážitok pre študentského pilota je omnoho lepší, pretože letún má veľmi širokú škálu použiteľnej rýchlosti letu. Môže lietať pomaly alebo môže lietať veľmi rýchlo. Toto učí študenta správne postupy riadenia sklonu-výkonu a riadenia energie a dobre ho pripravuje na ďalšie lietadlá 21. storočia.

Vďaka svojmu vynikajúcemu výkonu sa lietadlá Pipistrel daria v hornatom teréne a vo vysokých prevádzkach.

*
ekonómika

Pipistrel je hospodárne lietadlo, ktoré sa prevádzkuje, pretože poskytuje skvelý výkon s nízkou výkonnosťou. Je to veľký príspevok k ekonomike leteckých škôl.

Vďaka nízkej hmotnosti ponúkajú lietadlá Pipistrel bezprecedentné užitočné zaťaženie. Nielen, že umožňuje lietadlu legálnosť, ale má aj veľké prevádzkové výhody. Napríklad vírus 121 so 100 koní Rotax 912 spaľuje 15 litrov za hodinu a má kapacitu 100 litrov paliva. Veľmi aktívna letecká škola môže počítať s jedným cyklom tankovania za deň. To znamená menej strateného času a menej energie.

Nízka hmotnosť lietadla tiež znamená, že manipulácia s hangármi a mimo nich je oveľa jednoduchšia. Ak prevádzkujete flotilu vírusov / sinusov / ALPHA trénerov, hangárový priestor môžete využívať mimoriadne efektívne. Vďaka usporiadaniu chvosta s vysokým krídlom T môže byť Pipistrels uložený v hangári ako žiadne iné lietadlo.

Vďaka svojmu výkonu a vybaveniu sú tieto lietadlá tiež veľmi univerzálne, niekedy aj jedno lietadlo, ktoré pokrýva rozsah výučbovej krivky niekoľkých typov trénerov.

*
Užívateľská skúsenosť

Pipistrel ponúka bezprecedentné užívateľské prostredie. Je založená na vždy na špičkovej úrovni technológie. Flotila Pipistrel v leteckej škole priťahuje jednotlivcov, ktorí riadia elektrické vozidlá, používajú najmodernejšie technológie v oblasti prírody a žijú ekologicky. Technologická úroveň lietadiel Pipistrel je vyhlásením a príťažlivosťou, ktorá sa presunie aj do vašej leteckej školy.

Navyše, väčšina nových pokrokov, ktoré spoločnosť Pipistrel vyrába, sa dá dodatočne vybaviť pre vaše lietadlo, čo znamená, že každé jednotlivé lietadlo zostane vždy mladé a moderné – bude to vždy budem žiaduce.

Pipistrel tiež kladie veľký dôraz na užívateľské skúsenosti študentov a inštruktorov. Od výroby čísiel leteckých nástrojov zobrazených na tréneroch ALPHA väčších pre zrelých, ďalekozrakých študentov, po ľahký vstup do kokpitu pre menej agilných študentov, až po veľmi chladný kokpit tým, že udržiava slnečné teplo so zafarbenými priehľadnými fóliami – Pipistrel robí výcvik a inštruuje tieto lietadlá čisté potešenie.

*
systém

Pipistrel podporuje leteckú školu preukázaním najkompletnejšieho školiaceho systému v priemysle ľahkých lietadiel.

Pozostáva z týchto prvkov:

1) e-learning na adrese pipistrel-online.com
Jedná sa o pokročilé, interaktívne študijné hodiny, ktoré môžete študovať kedykoľvek a kdekoľvek, čím šetríte drahocenný čas. Sú napísané priamo testovacími pilotmi Pipistrelu, pilotmi inštruktorov a technikmi. Inštruktori môžu dohliadať na postup svojich študentov.
Každá letecká škola si môže zvoliť zmluvu, ktorá poskytuje atraktívne ceny, a teda nielen vyriešiť problém, ale zároveň zarobiť peniaze.

2) VR simulátory
Pipistrel bola prvou spoločnosťou, ktorá uviedla letové simulátory s okuliarmi VR. Táto technológia poskytuje pokročilý a pohlcujúci tréningový zážitok. Väčšina prestížnych leteckých škôl využívajúcich lietadlá Pipistrel má teraz aj simulátor VR. Môžete si stiahnuť základné lekcie lietania, čo pre študentov znamená vyššiu motiváciu. Môže sa použiť na základné lietanie, prácu so vzormi premávky a je vynikajúci na cvičenie vetra a núdzové postupy, ktoré umožňujú výcvik v zložitých podmienkach pri nulovom riziku.

3) Programy a metódy odbornej prípravy
Pre začínajúce školy ponúkame služby na kľúč s pracovníkmi laboratória Pipistrel Academy. Zahŕňa to registráciu vašej letovej školy so všetkými príslušnými výcvikovými a prevádzkovými príručkami prispôsobenými na výcvik na lietadlách Pipistrel.

Ponúkame inštruktorské rekvalifikačné a prechodné kurzy. Ponúkame kontrolu a zabezpečenie kvality.
Pipistrel je tu pre vás po zakúpení, aby ste udržali svoju prevádzku bezpečnú a ziskovú.Čo je Advanced UPRT?

UPRT je skratka pre „výcvik na zabránenie a zotavenie na letúne“ a predstavuje kombináciu teoretických vedomostí a leteckého výcviku s cieľom poskytnúť letovej posádke požadované spôsobilosti na predchádzanie a zotavenie sa zo situácií, keď letún neúmyselne prekračuje parametre trate. prevádzka alebo výcvik (narušenie letúna).

Prvá organizácia ICAO sa ujala iniciatívy na zavedenie rozšíreného UPRT v decembri 2019 EASA stanovila požiadavku na pokročilý UPRT. Predchádzanie stratám kontroly zachraňuje životy a funkcia Advanced UPRT produkuje lepších pilotov v rekreačnom aj profesionálnom prostredí.

Pipistrel SW121 je plne schválený pre pokročilé školenie UPRT, vrátane plne vyvinutých úmyselných otočení. Vďaka SW121 vo vašom prostredí letovej školy môžete pokryť ab-initio výcvik, pokročilý výcvik a všetky aspekty UPRT kurzov jediným letúnom. Navyše SW121 nemusí byť špeciálne pripravený na pokročilé školenie UPRT, takže vaši inštruktori môžu lietať s lekciou UPRT priamo uprostred ab-initio alebo navigačných letov, čo maximalizuje využitie majetku a odstraňuje potrebu použitia Extra 300 alebo Aerobat C152, ktorý má oveľa vyššie prevádzkové náklady.
Pozrite sa, ako vyzerá normálne odstreďovanie so softvérom SW121:
PIPISTREL VIRUS SW121, schválený EASA pre zámerné roztočenie a výcvik UPRT

PIPISTREL VIRUS SW121, schválený EASA pre zámerné roztočenie a pokročilý výcvik UPRT

Mnoho leteckých škôl už využíva koncepciu single-drak-to-CPL so softvérom SW 121: „Na túto úlohu je navrhnutý vírusový softvér. Pokročilý UPRT, samozrejme, ale aj oveľa viac. Plaví sa rýchlosťou 2 NM za minútu, stúpa rýchlosťou 1 000 fpm, je to najlepšie medzi 5000 a 7000 ft, je komplexné a plné automatizácie. Lietadlo je práve vyrobené na výcvik budúcich komerčných pilotov. “ – Saso Knez, inštruktor a skúšobný pilot triedy 1

Špecifické osvedčenie udeľujúce oprávnenia na letový výcvik UPRT

Na výcvik Advanced UPRT sa môže použiť akýkoľvek Pipistrel SW 121, pretože táto schopnosť je súčasťou štandardného typového osvedčenia.
Viac informácií o lietadle

 

 

Máte záujem ? Napíšte nám

starinsky@pipistrelaircraft.cz