VELIS CLUB JE TU PRE VÁS
Pretože hľadáte ...

VŠESTRANNÉ lietadlo

 • Schopnosť ťahať klzák, vrtuľa s konštantnou rýchlosťou, pevný podvozok, výnimočný vonkajší výhľad a spoľahlivá avionika
 • Vysokovýkonné lietadlo s vynikajúcimi schopnosťami v teréne
 • Ideálny pre všestranný výcvik pilotov ako doplnok výcvikového systému Velis, ale môžete si ho užiť aj samostatne

BEZPEČNOSŤ NA PRVOM MIESTE

 • EASA certifikovaný letúň s, plne schválený pre prevádzku v denných VFR a úmyselné vývrtky
 • Prekračuje požiadavky na certifikáciu tým, že ponúka padák Ballistic Recovery System a systém varovania pred pádom na základe AoA
 • Preukázateľne bezpečná história modelu Virus SW 121 s rovnakým certifikovaným 4-valcovým motorom Rotax
 •  

NÍZKE PREVÁDZKOVÉ NÁKLADY

 • Obstaranie a prevádzka je cenovo dostupná, je to ideálne riešenie pre všetky klubové potreby vrátane výcviku pilotov a cross country lietania
 • Vynikajúci výkon a nízka spotreba paliva
 • Vďaka príplatkovej výbave a funkciám si môžete prispôsobiť klub Velis podľa vášho rozpočtu
 •  

VELIS CLUB: najuniverzálnejšie dvojmiestne lietadlo s typovým osvedčením

Perfektná kombinácia cenovej dostupnosti, efektívnosti a výkonu.

Všestrannosť
Klub Velis vyhovuje širokému spektru použitia, od základného letového výcviku, odťahovania klzákmi a bežkami na veľké vzdialenosti s neprekonateľným výkonom.

Klub je základným prvkom výcvikového systému Velis a dopĺňa simulátory Velis Electro a Velis VR tak, aby pokryli všetky oblasti základného a pokročilého pilotného výcviku. Výnimočná vonkajšia viditeľnosť je spolu s jednoduchou a spoľahlivou sadou avioniky ideálna pre pilotov, ktorí sa učia základy lietania VFR. Jeho ťažký podvozok je schopný absorbovať aj to najťažšie pristátie a umožňuje rutinné činnosti z trávnatých dráh. Klub Velis, ktorý je schválený pre úmyselné otočenie, sa tiež perfektne hodí na pokročilý výcvik UPRT.

Vrtuľa s konštantnou rýchlosťou s premenlivým stúpaním prináša rýchlejšie cestovné rýchlosti a lepšiu spotrebu paliva. Tento rýchly vysokovýkonný krížnik s rýchlosťou až 132 KTAS a dosahom viac ako 1 000 km je fantastickým lietadlom pre cross-country lietanie.

Klub Velis Club je tiež schválený pre ťahanie klzákov pridaním voliteľného ťažného háku.

 

Bezpečnosť
Klub Velis ako lietadlo s typovou certifikáciou EASA preukázal úspešné absolvovanie všetkých kvalifikačných skúšok úrovne bezpečnosti požadované predpisom CS-LSA. Motor Rotax 912 S3, tiež certifikovaný EASA, je osvedčenou pohonnou jednotkou s rozsiahlou prevádzkovou históriou.

Na základe vynikajúcich bezpečnostných charakteristík svojich už certifikovaných predchodcov Virus SW 121 a Velis Electro obsahuje Velis Club ďalšie funkcie, ktoré zvyšujú bezpečnosť nad rámec toho, čo si vyžaduje certifikácia, ako napríklad systém varovania pred viaczmyslovými cestami, zámerné schválenie odstreďovania Systém na obnovenie balistického padáka.

Výstražný systém pre prípad pádu vozidla je založený na skutočnom meraní uhla nárazu a pozostáva z vibrácií haptickej tyče pôsobiacich na pilotnú tyč, zvukového alarmu náhlavnej súpravy a akustického upozornenia kokpitu.

Balistický záchranný systém s padákmi od spoločnosti Galaxy GRS je možné nainštalovať ako voliteľné vybavenie. Systém je koncipovaný ako druhá šanca nad rámec toho, čo vyžaduje certifikačný štandard, a mal by sa používať, keď sú všetky ostatné riešenia neúčinné.

 

Efektívnosť nákladov
Klub Velis Club kombinuje osvedčený drak a motor modelu Virus SW 121 s jednoduchosťou a odolnosťou klubového lietadla, ktoré je možné použiť aj na výcvik pilotov. Vynikajúca aerodynamická účinnosť a robustná ľahká konštrukcia klubu Velis Club vedú k vysokovýkonnému lietadlu s nízkou spotrebou paliva, nízkymi nákladmi a nízkou ekologickou stopou. Doplnkové vybavenie ako batožinový priestor, balistický záchranný systém, kryty kolies a ďalšie, nechajte si prispôsobiť Velis Club podľa vášho rozpočtu.

Kontaktujte zástupcu spoločnosti Pipistrel a dozviete sa viac o tom, ako môže klub Velis znížiť náklady na lietanie vo vašej organizácii.