VIRUS SW JE PRE VÁS
Pretože hľadáte ...

NEKOMPROMISNÝ VÝKON

Lietadlo bez kompromisov a rekordných úspechov: od niekoľkých letov po celom svete až po víťazstvá NASA.

FLEXIBILITu VO VÝBERE MOTORA

Flexibilita rôznych motorov a vrtúľ pre rôzne potreby.

PLNé prispôsobenie

Plne prispôsobiteľné lietadlo podľa vašich prianí a potrieb.

VIRUS:
Najrýchlejší hornoplošník!

Virus SW je ekonomicky najrýchlejší vysokorýchlostný krížnik a určite najrýchlejšia vysokorýchlostná rodina lietadiel vo svojej kategórii. Viaceré motory určujú variácie, od motorov s výkonom 80 HP až po 115 HP s turbodúchadlom Rotax 912/914 s turbodúchadlom, vrátane iS vstrekovaného paliva. Je vyrobený z najmodernejších kompozitných materiálov a je ľahký, robustný a vyznačuje sa bezprecedentným užitočným zaťažením nad 300 kg. Vírusový softvér ponúka to, čo nie je schopný konkurent ponúknuť, a získal srdcia ľudí na celom svete a je najlepším predajcom od jeho zavedenia.

Výkon NASA bol ocenený

  • Virus SW je jediné ľahké lietadlo, ktoré kombinuje čistú rýchlosť s bezprecedentnou spotrebou paliva. Celosvetovo sa už predalo viac ako 1 000 kusov, čím sa získali srdcia a uznania súkromných vlastníkov, leteckých profesionálov, výcvikových organizácií a vojenských inštruktorov, rovnako ako vyhrala výzva NASA. Dvakrát! Od víťazstiev na výzve PAV 2007 a na sté výročie NASA GAT 2008 sa vírusový softvér ďalej vylepšuje a optimalizuje na ešte lepší výkon.


Virus SW je schopný pôsobiť od nadmorskej výšky až do 15 000 stôp, vzletov a pristátí z krátkych vzletových a pristávacích dráh a cez prekážky vďaka jedinečným brzdám, je najtichším ľahkým lietadlom a má jedno z najnižších prevádzkových nákladov vo svojej kategórii.
Rýchlosť, efektívnosť a veľmi dlhý dosah sú pre Pipistrel podpisom. Virus SW sa plaví rýchlejšie, ide oveľa ďalej a letí vyššie ako konkurencia, to všetko pri spaľovaní menej paliva! Predstavte si, že lietate okolo 260 km / h (140 kts), ľahko preleteľujete terén vyšší ako 4500 m (15.000 ft) a pokrývate vzdialenosti viac ako 1500 km (800 NM). S Virus SW môžete. To všetko a ešte oveľa viac! Lietadlo môže byť vybavené buď hnacími motormi Rotax 912 (80 k) 912S (100 k), 912 iS (100 k) a 914 Turbo (115 k) a veľkým množstvom možností avioniky.

Vďaka vynikajúcej aerodynamickej účinnosti, najmodernejšej štruktúre zloženého materiálu a najnižším údajom o spotrebe paliva v tejto kategórii je vírusový softvér ideálny pre vysokorýchlostné bežecké lietanie, pozorovacie misie, ab-initio, pokročilé a extrémne manévrovací výcvik, letecké snímkovanie a vysokohorské operácie. Vedeli ste, že vírusový softvér má kĺzavý pomer 15: 1 a môže v prípade núdze kĺzať ďalej ako väčšina lietadiel?

Bezpečnostné, inžinierske a celosvetové osvedčenia

Softvér možno nazvať ultraľahkým/ ľahkým svetlom / LSA s rýchlosťou 300 km / h (160 kts), ale je to omnoho viac! S vysokou rýchlosťou prieniku turbulencie (zelený oblúk) a VNE 302 km / h (163 kts) môžete využiť vysokorýchlostnú plavbu aj pri silných turbulenciách. Kokpit zostáva počas letu tichý a pohodlný! Virus SW má vo svojej kategórii najväčšie bezpečnostné rezervy vo svojej kategórii a môže byť vybavený celkovým záchranným systémom pre balistické padáky, ktorý ponúka šancu na záchranu aj pri maximálnych rýchlostiach a blízko terénu.

Pohodlná a luxusná kabína

Exkluzívny bezpečnostný kokpit zosilnený kevlarom s luxusným koženým interiérom vás udrží v pohodlí a bezpečí. Svoje vlastné farebné konfigurácie si môžete vybrať zadarmo!

Prístrojová doska je vyrobená z uhlíkových vlákien s viditeľnou štruktúrou a môže pojať široký výber modernej avioniky, vrátane kompletnej súpravy zo skla s kokpitom s dvojitou osou, autopilota poháňaného GPS a elektrického alebo hydraulického riadenia vrtule s konštantnou rýchlosťou. Panel môže byť usporiadaný podľa vašich predstáv za pomoci našich kvalifikovaných avionických technikov. Vírusový SW má dosah viac ako 1850 km (1 000 nm) a môžete si vziať so sebou 40 kg (90 libier) batožiny.

Na osobitnú žiadosť môže byť vírus upravený pre špeciálne misie, vrátane vizuálnych / infračervených kamier, geografických prieskumov, letov za oceánskym dosahom a ďalších.