PANTHERA JE PRE VÁS
Pretože hľadáte ...

DOKONALÉ NAVRHNUTÉ LIETADLO PRE 4

Najelegantnejší a najefektívnejší, dokonale navrhnutý štvorsedadlový podvozok s výsuvným podvozkom pre vaše pohodlné a cenovo dostupné cestovanie.

ROZŠÍRENÉ BEZPEČNOSTNÉ VYBAVENIE

Vyspelé bezpečnostné vybavenie vrátane avioniky s aktívnou ochranou obálky, prevenciou proti pádu a záchranným systémom pre padáky na celom draku.

TECHNOLÓGIE LETECKEJ BUDÚCNOSTI

Budúca technológia: Okrem konvenčného (ale schopného MOGAS) motora prichádza aj hybridný pohonný model.

PANTHERA:
Unikátne štvormiestne lietadlo s atraktívnym dizajnom a efektívnym výkonom!

Obloha sa otvorila ako nikdy predtým a hranice každý deň padajú. Potreba rýchleho a účinného cestovania na veľkú vzdialenosť nebola nikdy väčšia. Predstavte si lietadlo, ktoré môže v plnej miere využiť malé, krátke pristávacie letiská, ktoré vás priblížia k cieľu alebo lietajú po celom svete a otvárajú úplne nový svet príležitostí. Panthera je lietadlo, ktoré je starostlivo navrhnuté tak, aby vás udržalo v bezpečí, pohodlí a zároveň tiché a priateľské k životnému prostrediu. Je to inovatívne lietadlo, ktoré okamžite upúta pozornosť.


Panthera bol navrhnutý od samého začiatku tak, aby bol k dispozícii buď s elektromotorom, hybridným pohonom alebo benzínovým motorom – v tomto prípade sa Pipistrel rozhodol pre palivo Mogas kvôli nižšej cene a lepšej dostupnosti v niekoľkých častiach sveta v porovnaní s Avgasom.


Je dôležité zdôrazniť kľúčové vynikajúce vlastnosti Panthera

Inovácie:

 • Panthera je navrhnutý použitím najmodernejších techník navrhovania a konštrukcie, okrem 30 rokov znalostí, skúseností a excelentnosti pri stavbe lietadiel. Organické krivky spoločnosti Panthera sú produktom optimalizácie prostredníctvom vyspelých interných počítačových nástrojov, kde každý detail je navrhnutý tak, aby zaručoval minimálny odpor a maximálnu účinnosť.
  Je špeciálne optimalizovaný na zabezpečenie minimálneho hluku a maximálneho výkonu, zníženie environmentálnej stopy lietadla a zvýšenie komfortu kabíny. Panthera má tiež všetky elektrické systémy na ovládanie komponentov. Jeho titánový podvozok, klapky a čalúnenie sú poháňané elektricky, čo vedie k nízkej hmotnosti a maximálnej spoľahlivosti odstránením potreby zložitých a ťažkých hydraulických systémov. Všetky vnútorné a vonkajšie osvetlenie sa realizuje pomocou najmodernejšej technológie LED, ktorá zaisťuje lepšiu zrozumiteľnosť, rozpoznanie a dojem.

výkon:

 • Panthera dosahuje bezprecedentnú účinnosť prostredníctvom starostlivého aerodynamického tvarovania, zatiahnuteľného podvozku s titánom, ľahkej pokročilej kompozitnej štruktúry, prispôsobenej vrtule a špecializovaného systému výfukového výkonu. Účinnosť sa premieta priamo do väčšej rýchlosti s rovnakou silou. Neexistujú žiadne ďalšie štyri sedadlá, ktoré by lietali tak rýchlo s rovnakým motorom! Pre majiteľa / prevádzkovateľa to predstavuje výrazne nižšie prevádzkové náklady a zjednodušenú údržbu.
  Maximálny dosah je k dispozícii s akýmkoľvek užitočným zaťažením, čo si piloti štyroch sedadiel žiadajú. Robustná konštrukcia podvozku a nízka celková hmotnosť umožňujú operácie z krátkych pásov trávy, čím sa dostanete čo najbližšie k požadovanému cieľu. Motor je pripravený do budúcnosti, je schopný prijímať bezolovnaté palivá a spĺňať budúce environmentálne požiadavky. Hybridné a elektrické modely ďalej znižujú stopovú hlučnosť využitím čisto elektrického pohonu.

Komfort kabíny:

 • Jedným z hlavných konštrukčných prvkov Panthera je najmodernejšia ergonomická kabína. Všetky funkcie poskytujú vynikajúci komfort a použiteľnosť pre ľudí všetkých veľkostí. Prístup je jednoduchý vďaka trom veľkým dverám v štýle krídla, dvom vpredu pre pilota a druhého pilota a jedným zadným radom sedadiel. Sedadlá pilota a spolujazdca sú nastaviteľné, rovnako ako pedále kormidla. Centrálna hokejka je ergonomická a poskytuje Panthera športový pocit pocitu. Zadné sedadlá sú veľmi široké a majú usporiadanie sedenia 2 + 1. K dispozícii sú nadrozmerné – štandardné rozmery kabíny pre batožinu – nákladné dvere, ale k nákladu je možné pristupovať aj počas letu z kokpitu! Interiér je vybavený kožou najvyššej kvality a LED osvetlením pre exkluzívny dojem a funkčnosť. Klíma je regulovaná vďaka zabudovanej klimatizácii s automatickým vetraním (voliteľné). Udrží vás v lete chladné a v zime teplé. Zvláštnosťou je tiež solárne vetranie, ktoré udržuje kabínu v chlade, keď je Panthera zaparkovaná vonku na slnku.

Materiály a technológie:

 • Každý detail pôvabných línií spoločnosti Panthera bol dôkladne aerodynamicky optimalizovaný pomocou prispôsobeného počítačového softvéru na výpočet dynamiky tekutín, ktorý má za následok najmodernejší výsledok, čoho výsledkom je hladký a čistý tvar. Špeciálne vyvinuté krídlové krídla sú optimalizované pre efektívnu plavbu a tým aj pre rýchlosť, pričom zároveň zaisťujú vysoké maximálne zdvihové a poslušné charakteristiky zastavenia. Jeho okamžite rozpoznateľný chvost T zaisťuje nízku interferenciu a pomáha zlepšovať charakteristiky odstreďovania tým, že bráni horizontálnemu stabilizátoru zatieniť kormidlo pri vysokých uhloch útoku.
  Realizácia aerodynamického tvaru Panthery pri súčasnom zabezpečení maximálnej bezpečnosti a udržaní nízkej hmotnosti by nebola možná bez použitia pokrokových materiálov ďalšej generácie. Väčšina konštrukcie lietadla je vyrobená z kompozitov s uhlíkovými vláknami, s antistatickými materiálmi a kevlarom používaným v oblastiach, na ktorých záleží. Stiahnuteľný podvozok s vlečným ramenom je vyrobený z titánu, čo mu dodáva vynikajúcu pevnosť a absorpciu energie pri minimálnej hmotnosti systému. Všetky ovládacie systémy v lietadle sú plne elektrické, čím sa predchádza potrebe zložitej a ťažkej hydrauliky.

bezpečnosť:

 • Panthera je vaša osobná vysoko výkonná bublina bezpečnosti! V rámci bohatého sériového vybavenia je Panthera vybavený záchranným systémom pre celé lietadlá, ktorý bol špeciálne vyvinutý, takže ho možno nasadiť pri nízkych aj vysokých rýchlostiach, ako aj v malých nadmorských výškach.
  Kabína bola skonštruovaná ako bezpečnostná bunka / ochranný rám so zabudovanými zónami pohlcujúcimi energiu, čo poskytuje cestujúcim vyššiu bezpečnosť v prípade nehody. Sedadlá a bezpečnostné pásy sú skonštruované podľa najnovších certifikačných noriem + 26G CS / FAR-23. Okamžite viditeľný je neuveriteľný výhľad z kokpitu. Vďaka len jednému centrálnemu stĺpu je výhľad pilota vpred a do strany prakticky neobmedzený, čím sa výrazne zvyšuje bezpečnosť letu. Ergonomický kokpit je dodávaný so špeciálnymi oznamovacími panelmi, ktoré zvyšujú informovanosť o situácii, pokiaľ ide o rôzne zvukové a vizuálne alarmy (terén, zablokovanie, prekročenie rýchlosti, problémy s motorom atď.).
  Výkon Panthera tiež prispieva k bezpečnosti – ľahká konštrukcia poháňaná výkonnými motormi znamená, že dosiahnete bezpečné rýchlosti a nadmorské výšky oveľa rýchlejšie ako obvykle a skrátite čas strávený v »kritických zónach». Osobitná pozornosť bola venovaná realizácii aerodynamického tvaru, ktorý poskytuje Panthera vynikajúcu ovládateľnosť pri nízkych rýchlostiach a vynikajúce vlastnosti zastavenia / zastavenia. Dôležité sú aj riešenia šité na mieru na zjednodušenie údržby, čím sa zníži pravdepodobnosť výskytu chýb pri kontrolách.