Explorer JE PRE VÁS
Pretože hľadate ...

NAJLEPšIE technológie

 • Pripravené na IFR so skleneným kokpitom s dvojitým dotykovým displejom, pokročilým autopilotom, duálnym COM, hydraulickou vrtuľou s konštantnou rýchlosťou, vzduchovými brzdami, vyhrievanou pitotovou trubicou a nastaviteľnými pedálmi a opierkami hlavy.
 • Najlepšie vybavené, cenovo dostupné a pohodlné 2-miestne lietadlo s typovou certifikáciou EASA vo svojej kategórii.
 • Na všetkých kontinentoch lieta viac ako 1500 lietadiel z rovnakej rodiny.

POKROČILÉ BEZPEČNOSTNÉ FUNKCIE

 • Explorer, vybavený balistickým padákovým záchranným systémom a haptickým systémom varovania pred pádom, poskytuje najvyššiu úroveň bezpečnosti.
 • Schválené pre nočné VFR a zámernú vývrtku, je to skvelé lietadlo pre pokročilý výcvik UPRT.

VŠESTRANNÉ LIETADLO

 • Jeho drak ponúka neprekonateľnú aerodynamiku a zároveň je robustný pre pristávanie na neupravených terénoch.
 • Letí rýchlosťou 2 NM za minútu, stúpa rýchlosťou 1000 fpm, je bohato vybavený a plný automatiky.
 • Je to ideálne osobné cestovné lietadlo, aeroklubový pracant a pokročilý tréner

VIRUS SW 121A - EXPLORER:

Pipistrel Explorer brochure.pdf – download here

Virus SW 121A – Explorer je najpokročilejšie lietadlo vo svojej kategórii. Je o krok pred svojim starším bratom, Virus SW 121. Je výsledkom viac ako 30-ročných skúseností Pipistrel s navrhovaním energeticky účinných motorových lietadiel, ktoré sa riadia filozofiou klzákov. Mimoriadne čisté tvary lietadla umožňujú lietanie s minimálnym výkonom a hlučnosťou, ako aj najnižšou spotrebou paliva pri zachovaní výkonu na rovnakej alebo dokonca lepšej úrovni. Schválený pre úmyselné vývrtky a nočné VFR, Explorer má najlepšie letové vlastnosti vo svojej kategórii.
 

Konštrukčná efektívnosť je súhrn vedomostí získaných pri výrobe 1500 lietadiel rovnakej skupiny produktov. Celá rodina lietadiel SW 121, certifikovaná a používaná v najrozmanitejších prostrediach po celom svete, spĺňa očakávania tých najnáročnejších zákazníkov, ktorí používajú lietadlo v horúcich a vlhkých alebo extrémne chladných podmienkach, slanej atmosfére blízko mora alebo pri veľmi vysokohorské letiská.
 
 
Dokonca aj so všetkými jeho pokročilými funkciami a vynikajúcim výkonom, mimoriadne efektívny a ekologický dizajn Exploreru veľmi uľahčuje lietanie a ovládanie. Výsledkom sú nízke náklady na prevádzku a údržbu, čo z neho robí najdostupnejšiu voľbu na trhu, či už ako pokročilý trenažér pre výcvikové organizácie alebo ako osobné cestovné lietadlo pre dobrodružných jednotlivcov.
 
Explorer ponúka najlepšie vybavenie v kategórii, vrátane:
 • dvojitý sklenený kokpit s dotykovou obrazovkou
 • plne vybavený autopilot
 • duálne rádio
 • ADS-B In & Out
 • haptické varovanie pred pádom
 • balistický záchranný padákový záchranný systém na celý drak lietadla
 • certifikovaný motor na automobilové palivo
 • certifikovaná hydraulická vrtuľa s konštantnou rýchlosťou
 • vzduchové brzdy pre rýchle klesanie
 • vlečný hák na ťahanie vetróňa
 • schválené pre nočné VFR
 • schválené pre úmyselné vývrtky
 • nastaviteľné pedále a opierky hlavy

Je dôležité zdôrazniť kľúčové vynikajúce vlastnosti Explorera:

Rýchly a ekonomický výkon:
Je to najrýchlejšie, najschopnejšie a najúspornejšie lietadlo v kategórii CS-LSA. Jeho rýchlostný výkon mu umožňuje lietať rýchlosťou IFR v/v blízkosti zložitých vzdušných priestorov a postupov, takže ho možno použiť na súkromné použitie a výcvik aj na frekventovaných letiskách vedľa dopravných lietadiel, bez toho, aby spomalil ostatnú dopravu.

Typové osvedčenie EASA:
Je to prvé a jediné lietadlo s typovou certifikáciou EASA (bez obmedzení, kategória „normálne“) v kategórii CS-LSA pre nočnú prevádzku VFR, úmyselné vývrtky a vlečenie klzákov, jediné s autopilotom, duálnymi redundantnými jednotkami ADAHRS a vzduchové brzdy. Môže byť použitý pre komerčnú prevádzku a je ideálnym riešením pre výcvik PPL.

Bezpečnosť založená na moderných technológiách:
Explorer obsahuje haptický systém varovania pred prepadnutím, ktorý sa už používa v kluboch Velis Electro a Velis Club, ktorý upozorní pilota, keď sa blíži k pristávacej ploche. Celoplošný balistický padákový záchranný systém pridáva najvyššiu úroveň bezpečnosti v situáciách, keď boli všetky ostatné opatrenia neúčinné. Explorer (a rodina lietadiel SW 121) je prvé malé lietadlo v histórii, ktoré má typovú certifikáciu s 3D tlačenými dielmi.

Viaceré vzdelávacie účely:
Explorer môže byť použitý na rôzne vzdelávacie účely: od veľmi jednoduchého počiatočného trénera na začiatku procesu až po pokročilejšie systémy – ako napríklad vrtuľa s konštantnou rýchlosťou, záporné klapky, vzduchové brzdy a autopilot – ktoré môžu byť zahrnuté neskôr. Inštruktor môže postupne zvyšovať náročnosť predmetov v neskorších fázach výcviku postupným pridávaním nových systémov a možností, na ktoré je lietadlo certifikované (úmyselné vývrtky, dlhšie trasy a používanie autopilota aj v noci, vďaka nočné schválenie VFR atď.). Explorer umožňuje leteckým školám nahradiť ich viaclietadlový systém, kde musia použiť aspoň jedno lietadlo na základný výcvik a ďalšie na pokročilý výcvik, a to len za jedno lietadlo. Spojením všetkých schopností, ktoré sa bežne dosahujú pri mnohých lietadlách, do jedného, môžu drasticky znížiť počiatočné náklady na výcvikovú flotilu.

Výcvik IFR:
Explorer je vybavený najmodernejším navigačným a komunikačným vybavením. Ako taký ho možno čiastočne použiť aj na výcvik IFR na trati vo viacerých krajinách. Vďaka tomu je Explorer jediným 2-miestnym lietadlom na trhu, ktoré umožňuje výcvik od najjednoduchších začiatkov až po obtiažnosť dvojmotorového lietadla na získanie vyššie pilotné preukazy.

Vlečenie klzáku:
Vďaka typovej certifikácii pre vlečenie klzákov je Explorer veľmi užitočný pre kluby ako lietadlá typu všetko v jednom na výcvik, prelety v teréne a vlečenie klzákov, ktoré ponúkajú plné využitie letových hodín na lietadle.