VIRUS SW 121 JE PRE VÁS
Pretože hľadate ...

Pokroková technológia

Najpokrokovejšie a najdostupnejšie 2-miestne EASA typovo certifikované lietadlo v LSA kategórii. Ideálny pre pilotný výcvik ako aj  na súkromné účely ako cestovné lietadlo .

Certifikované pre NIGHT VFR

Pohodlný interiér s dvojitým glas cocpitom, autopilotom, schválené pre Night VFR, úmyselné vývrtky, vlekanie klzákov a banerov.

výkon

Robustný výkon a výborné praktické skúsenosti – toto je oficiálny tréner indického letectva, námorníctva a NCC.

VIRUS SW 121:
VIRUS SW 121 je najmodernejšie lietadlo vo svojej kategórii.

Je to výsledok viac ako 20 rokov skúseností s navrhovaním ekonomicky efektívnych motorových lietadiel, ktoré sa riadia filozofiou klzáku. Tvary lietadiel sú tak čisté, že umožňujú lietať s najmenším výkonom a hlukom, ako aj s najnižšou spotrebou paliva, pričom udržiavajú výkon na rovnakej alebo dokonca lepšej úrovni. Virus SW 121, ktorý bol schválený pre úmyselné vývrtky a Night VFR, má vo svojej kategórii najlepšie letové vlastnosti.

Štrukturálna dokonalosť je výsledkom nahromadených poznatkov získaných pri výrobe 1300 lietadiel tej istej rodiny výrobkov. Virus SW 121, ktorý je certifikovaný a používaný v najtvrdších podmienkach na celom svete, spĺňa očakávania najnáročnejších zákazníkov vrátane indického ministerstva obrany, ktoré objednalo takmer 200 lietadiel Pipistrel ako oficiálneho základného trénera indických leteckých síl, námorníctva a národného kadeta. Corps.

Letové charakteristiky vírusu SW 121 sú svedectvom o lietadle s jednoduchými, extrémne účinnými a ekologickými vlastnosťami, ale zároveň dosahujú vynikajúci výkon, ktorý uspokojí aj tých najnáročnejších pilotov. Vďaka svojim výhodám, vynikajúcim vlastnostiam, nízkym prevádzkovým nákladom a cenovej dostupnosti je to najlepšia voľba na trhu ako pokročilý tréner pre výcvikové organizácie.

SW 121 ponúka najlepšie vybavenie v tejto kategórii, vrátane:

 • dvojitý sklenený kokpit
 • plnohodnotný autopilot
 • vysokorýchlostný a najdlhší dolet v kategórii
 • balistický záchranný systém umiestnený na draku lietadla
 • certifikovaný motor schopný pracovať na automobilové pohonné hmoty
 • certifikovaná hydraulická vrtuľa s konštantnou rýchlosťou
 • schválené pre  úmyselné vývrtky
 • schválené pre VFR v noci
 • aerodynamické brzdy na rýchly zostup
 • vlekanie klzákov

Kľúčové vlastnosti SW 121:
Rýchly a ekonomický výkon:

 • Je to najrýchlejšie, najuniverzálnejšie a najúspornejšie lietadlo kategórie CS-LSA. Jeho rýchlostný výkon umožňuje lietať pri rýchlostiach IFR v / blízko zložitých vzdušných priestorov a postupov, takže ho možno použiť na súkromné použitie a výcvik aj na rušných letiskách s dopravnými lietadlami bez toho, aby sa spomalila iná prevádzka.

Typové osvedčenie EASA:

 • Je to prvé a jediné lietadlo s typovou certifikáciou EASA (bez obmedzenia, kategória „normálne“) kategórie CS-LSA pre nočné lety VFR, úmyselné vývrtky a vlekanie klzákov, jediné s autopilotom, duálne redundantné jednotky ADAHRS a aerodinamické brzdy. Môže byť použitý pre komerčné operácie a je to ideálne riešenie pre výcvik PPL.

3D tlačené časti:

 • Je to prvé malé lietadlo v histórii, ktoré bolo typovo certifikované pomocou 3D tlačených častí. Virus SW 121 umožňuje leteckým školám nahradiť ich viacpilotný systém, v ktorom musia používať najmenej jedno lietadlo pre základný výcvik a druhé pre pokročilý výcvik, iba pre jedno lietadlo. Kombináciou schopnosti obvykle získanej s niekoľkými lietadlami do jedného môžu drasticky znížiť nákupnú cenu a počiatočné náklady na výcvikovú flotilu.

Viacúčelové vzdelávacie účely:

 • Môže sa použiť na rôzne účely učenia: ako veľmi jednoduchý počiatočný tréner na začiatku procesu, kým sa pokročilejšie systémy – napríklad vrtuľa s konštantnou rýchlosťou, záporné klapky, vzduchové brzdy a autopilot – nerozhodnú o zaradení. Inštruktor môže pomaly zvyšovať obtiažnosť predmetov v neskorších fázach výcviku postupným pridávaním nových systémov a možností, pre ktoré je lietadlo certifikované (úmyselné vývrtky, dlhšie trasy a používanie autopilota, aj v noci vďaka schváleniu pre nočné VFR atď.).

„Traťové školenie IFR“

 • Virus SW 121 je vybavený najmodernejšou navigačnou a komunikačnou technikou: ako taký sa dá čiastočne použiť aj na výcvik na trati IFR v niekoľkých krajinách. Vďaka tomu je vírus SW 121 jediným dvojmiestnym lietadlom v trh, ktorý umožňuje výcvik od najjednoduchších začiatkov po ťažkosti dvojmotorových lietadiel na získanie vyšších preukazov spôsobilosti pilotov.

Vlečenie klzáku:

 • Je tiež certifikovaný na vlečenie klzáku, čo ho robí ešte užitočnejším v prípadoch, keď je ešte dôležitejšie, aby sa plne využili letové hodiny lietadla.