VIRUS SW 121 JE PRE VÁS
Pretože hľadate ...

Pokroková technológia

Najpokrokovejšie a najdostupnejšie 2-miestne EASA typovo certifikované lietadlo v LSA kategórii. Ideálny pre pilotný výcvik ako aj  na súkromné účely ako cestovné lietadlo .

Certifikované pre NIGHT VFR

Pohodlný interiér s dvojitým glas cocpitom, autopilotom, schválené pre Night VFR, úmyselné vývrtky, vlekanie klzákov a banerov.

výkon

Robustný výkon a výborné praktické skúsenosti – toto je oficiálny tréner indického letectva, námorníctva a NCC.

VIRUS SW 121

Virus SW 121 je najpokročilejšie lietadlo vo svojej kategórii.
 
Je to výsledok viac ako 20-ročných skúseností s navrhovaním energeticky účinných motorových lietadiel, ktoré sa riadia filozofiou klzákov. Tvary lietadiel sú natoľko čisté, že umožňujú lietanie s minimálnym výkonom a hlučnosťou, ako aj najnižšou spotrebou paliva pri udržaní výkonu na rovnakej alebo dokonca lepšej úrovni. Virus SW 121, schválený pre úmyselné vývrtky a nočné VFR, má najlepšie letové vlastnosti vo svojej kategórii.
 

Konštrukčná dokonalosť je súhrnom vedomostí získaných pri výrobe 1300 lietadiel rovnakej skupiny produktov. Virus SW 121, certifikovaný a používaný v najdrsnejších podmienkach po celom svete, spĺňa očakávania tých najnáročnejších zákazníkov, vrátane indického ministerstva obrany, ktoré získalo takmer 200 lietadiel Pipistrel pre oficiálny základný trenažér indického letectva, námorníctva a národného kadeta zboru.
 
 
Letové vlastnosti Virus SW 121 svedčia o lietadle s jednoduchými, mimoriadne efektívnymi, ekologickými funkciami, no zároveň dosahujúcimi vynikajúci výkon, ktorý uspokojí aj tých najnáročnejších pilotov. Vďaka svojim výhodám, výborným vlastnostiam, nízkym prevádzkovým nákladom a cenovej dostupnosti je najlepšou voľbou na trhu ako pokročilý trenažér pre školiace organizácie.
 
Prieskumník ponúka najlepšie vybavenie v kategórii, vrátane:
  • dvojitý sklenený kokpit s dotykovou obrazovkou
  • plne vybavený autopilot
  • balistický záchranný padákový záchranný systém na celý drak lietadla
  • certifikovaný motor na automobilové palivo
  • certifikovaná hydraulická vrtuľa s konštantnou rýchlosťou
  • vzduchové brzdy pre rýchle klesanie
  • vlečný hák na ťahanie vetróňa
  • schválené pre nočné VFR
  • schválené pre úmyselné vývrtky
  • nastaviteľné pedále a opierky hlavy

Je dôležité zdôrazniť kľúčové vynikajúce vlastnosti Virus SW121:

Rýchly a ekonomický výkon:
Je to najrýchlejšie, najschopnejšie a najúspornejšie lietadlo v kategórii CS-LSA. Jeho rýchlostný výkon mu umožňuje lietať rýchlosťou IFR v/v blízkosti zložitých vzdušných priestorov a postupov, takže ho možno použiť na súkromné použitie a výcvik aj na frekventovaných letiskách vedľa dopravných lietadiel, bez toho, aby spomalil ostatnú dopravu.

Typové osvedčenie EASA:
Je to prvé a jediné lietadlo s typovou certifikáciou EASA (bez obmedzení, kategória „normálne“) v kategórii CS-LSA pre nočnú prevádzku VFR, úmyselné vývrtky a vlečenie klzákov, jediné s autopilotom, duálnymi redundantnými jednotkami ADAHRS a vzduchové brzdy. Môže byť použitý pre komerčnú prevádzku a je ideálnym riešením pre výcvik PPL.

Bezpečnosť založená na moderných technológiách:
Prieskumník obsahuje haptický systém varovania pred prepadnutím, ktorý sa už používa v kluboch Velis Electro a Velis Club, ktorý upozorní pilota, keď sa blíži k pristávacej ploche. Celoplošný balistický padákový záchranný systém pridáva najvyššiu úroveň bezpečnosti v situáciách, keď boli všetky ostatné opatrenia neúčinné. Explorer (a rodina lietadiel SW 121) je prvé malé lietadlo v histórii, ktoré má typovú certifikáciu s 3D tlačenými dielmi.

Viaceré vzdelávacie účely:
Virus SW121 môže byť použitý na rôzne vzdelávacie účely: od veľmi jednoduchého počiatočného trénera na začiatku procesu až po pokročilejšie systémy – ako napríklad vrtuľa s konštantnou rýchlosťou, záporné klapky, vzduchové brzdy a autopilot – ktoré môžu byť zahrnuté neskôr. Inštruktor môže postupne zvyšovať náročnosť predmetov v neskorších fázach výcviku postupným pridávaním nových systémov a možností, na ktoré je lietadlo certifikované (úmyselné vývrtky, dlhšie trasy a používanie autopilota aj v noci, vďaka nočné schválenie VFR atď.). Prieskumník umožňuje leteckým školám nahradiť ich viaclietadlový systém, kde musia použiť aspoň jedno lietadlo na základný výcvik a ďalšie na pokročilý výcvik, a to len za jedno lietadlo. Spojením všetkých schopností, ktoré sa bežne dosahujú pri mnohých lietadlách, do jedného, môžu drasticky znížiť počiatočné náklady na výcvikovú flotilu.

3D vytlačené diely:
Ide o prvé malé lietadlo v histórii, ktoré má typovú certifikáciu s 3D tlačenými dielmi. Virus SW 121 umožňuje leteckým školám nahradiť ich viaclietadlový systém, kde musia použiť aspoň jedno lietadlo na základný výcvik a ďalšie na pokročilý výcvik, len za jedno lietadlo. Kombináciou schopností, ktoré sa zvyčajne dosahujú pri niekoľkých lietadlách do jedného, môžu výrazne znížiť obstarávaciu cenu a počiatočné náklady na výcvikovú flotilu.

„Výcvik IFR“ Virus SW 121 je vybavený
najmodernejším navigačným a komunikačným vybavením: ako taký ho možno čiastočne použiť aj na výcvik „in-trate IFR“ vo viacerých krajinách. Vďaka tomu je Virus SW 121 jediným 2-miestnym lietadlom v trh, ktorý umožňuje výcvik od najjednoduchších začiatkov až po náročnosť dvojmotorového lietadla na získanie vyšších pilotných preukazov.

Vlečenie klzáku:
Vďaka typovej certifikácii pre vlečenie klzákov je Explorer veľmi užitočný pre kluby ako lietadlá typu všetko v jednom na výcvik, prelety v teréne a vlečenie klzákov, ktoré ponúkajú plné využitie letových hodín na lietadle.